امنیت  برای ما تنها باعث آسایش نیست. اگر در فضایی احساس امنیت داشته باشیم  آرامش هم خواهیم داشت. در خانه‌های امروزی سبک زندگی به سمت تجملات رفته،  به همین دلیل در همه خانه‌ها ممکن است وسایل قیمتی زیادی وجود داشته باشد  که محافظت از آن نگرانی زیادی به زندگی ما اضافه کند. در این مقاله  می‌خواهیم درباره کارایی قفل هوشمند اطلاعات مفیدی به شما بگوییم.

یکی دیگر از وسایلی که به خانه هوشمند ما می‌تواند اضافه شود و کارایی بسیار خوبی داشته باشد قفل هوشمند است. این قفل بر روی در وصل می‌شود و ظاهر شکیل دارد. در واقع این قفل  جایگزین قفل و دستگیره در واحد می‌شود. شما از این قفل می‌توانید برای هر  درب از خانه نصب و استفاده کنید و آن را از طریق بلوتوث یا اینترنت بی‌سیم  به گوشی تلفن همراه خود متصل کنید.

قفل‌های هوشمند انواع مختلفی دارند و برخی از  مدل‌های آن اطلاعات ۳۰ کارت را می‌توانند ذخیره کنند. بنابراین برای  استفاده از این سیستم دو راه را پیش روی شما می‌گذارند. یا باید این سیستم  را به گوشی تلفن همراه خود متصل کنید، یا از کارت‌های هوشمند استفاده کنید.  در هر صورت قفل هوشمند از طریقی باید شما را شناسایی کند تا درب را برایتان باز کند.

در ادامه با قابلیت‌های قفل هوشمند بیشتر آشنا شوید.

کارایی قفل هوشمند

کارکرد قفل‌های هوشمند به قدری اعجاب انگیز است که  هر یک از ما با اطلاع از آن ترجیح می‌دهیم برای درب ورودی خانه خود یکی از  آن‌ها را نصب کنیم. با داشتن این سیستم پیشرفته دیگر نیازی به کلیدهای  مکانیکی و دستی نداریم. در واقع وجود چنین سیستم پیشرفته‌ای ما را از داشتن  دسته کلیدهای جاگیر که دائما باید به دنبال آن بگردیم بی‌نیاز می‌کند.

برای همه ما پیش آمده که حداقل برای یک بار پشت در  خانه بمانیم. قفل‌های هوشمند از طریق اینترنت وایرلس به گوشی شما متصل  می‌شو. بنابراین دیگر امکان ندارد پشت در ماندن را تجربه کنید. با رسیدن به  منزل می‌توانید با زدن یک دکمه در اپلیکیشن مخصوص در را برای خود باز  کنید.

در هنگام سفر یک نگرانی به سراغ ما می‌آید که همه  جای خانه را چک کنیم. در پایان هم از بسته بودن در خانه مطمئن می‌شویم. اما  این احتمال را به خود دهید که برای لحظه‌ای فراموش کرده باشید که درب خانه  را ببندید. باز هم با برنامه مخصوص می‌توانید اوضاع باز یا بسته بودن درب  را چک کنید و در صورت باز بودن آن را از راه دور ببندید. امکان دارد کار  مهمی برایتان پیش آید و فرزندتان از مدرسه به خانه بازگردد. متوجه می‌شوید  فرزندتان که گوشی تلفن پشت در منتظر شماست. به راحتی می‌توانید درب را برای  فرزند خود باز کنید و با خیال آسوده به مشغله‌هایتان برسید.

Smart Lock Features

 

امکانات قفل‌های هوشمند

یکی از امکانات جالب قفل هوشمند،  امکان مرتبط سازی آن با آیفون تصویری است. شما می‌توانید برای آسایش و  کارایی بهتر این وسیله از یک آیفون تصویری استفاده کنید و امنیت خانه خود  را بالا ببرید.

قفل‌های هوشمند از طریق باتری تغذیه می‌شوند. این  موضوع چند مزیت دارد. شما دچار سیم کشی برق برای قسمت در نمی‌شوید. این سیم  کشی ظاهر درب ورودی شما را هم می‌تواند تحت تاثیر قرار دهد. باتری‌های  استفاده شده برای این قفل‌ها قابل دسترس هستند. معمولا با خرید دو باتری  قلمی تا مدت‌ها از این تکنولوژی می‌توانید استفاده کنید. همچنین این وسیله  دارای آلارمی برای تمام شدن باتری نیز دارد تا شما برای رفع آن اقدام کنید.

قفل هوشمند دارای  سیستم‌های امنیتی پیشرفته است. به این صورت که در مواقع حادثه مانند سرقت،  آتش سوزی و … شما را توسط آلارم مطلع می‌کند. این سیستم در صورتی که شما در  محل حضور نداشته باشید از طریق ارسال پیامک به خودتان و پلیس هم اطلاع  رسانی می‌کند.