برای  والدین نوزادان تازه متولد شده هیچ احساسی لذت‌ بخش‌تر از در آغوش گرفتن  فرزند نیست. اما فناوری همچنان به تغییر نحوه زندگی ما و انجام کارها ادامه  می‌دهد؛ و مراقبت هوشمند از نوزادان نیز با توسعه خانه‌های هوشمند،  پیشرفت‌های زیادی کرده است. ما در این مقاله وب‌سایت خانه هوشمند مبنا، لیستی از راهنمایی‌ها، ترفندها و وسایل هوشمند را برای تبدیل مراقبت از نوزاد به پرستاری هوشمند آماده کرده‌ایم.

 

دستگاه‌های هوشمند برای مراقبت هوشمند

مراقبت هوشمند از نوزادان در قدم اول به یک دستگاه  هوشمندسازی خانگی مثل الکسا یا گوگل هوم نیاز دارد. این دستگاه‌ها دارای  قابلیت‌های بسیار بالایی هستند که می‌توانند در هوشمندسازی هر مکانی به شما  کمک کنند. ما می‌دانیم که شما در طول روز خسته، گرسنه، مضطرب و… می‌شوید.  اما امکاناتی که دستگاه‌های خانه هوشمند در اختیار شما می‌گذارد؛ می‌تواند  در کاهش فشارها و ساده شدن مراقبت از نوزادان موثر باشد.

دستگاه‌های هوشمند ساخته شده است؛ تا زندگی ما را  ساده‌تر کند. اما بسیاری از مردم هنوز نمی‌دانند که چگونه این محصولات عملا  می‌توانند به زندگی ساده‌تر منجر شوند.

پس دستگاه‌های هوشمند چگونه می‌توانند به شما کمک کنند؟

  • روشنایی
  • موسیقی
  • لالایی
  • هشدار اعلامیه‌ها
  • هشداردهنده
  • وضعیت کودک
  • اضافه کردن به لیست خرید

 

روشنایی

با داشتن روشنایی و نورپردازی هوشمند، زندگی راحت‌تری را برای نوزاد خود فراهم می‌کنید. در این زمینه محصولات فیلیپس در حوزه لامپ هوشمند بسیار جذاب و کارا هستند. البته برندهای دیگر نیز در این زمینه محصولات  مناسبی ارائه داده‌اند. به طور کلی یک لامپ هوشمند به راحتی با دستگاه  هوشمند سازی خانه  ارتباط برقرار می‌کند؛ و می توانید دستورات  مختلفی را به آن ارائه دهید. به عنوان مثال کم و زیاد شدن نور با توجه به  وضعیت کودک، برای خواباندن بهتر و به موقع او؛ و همینطور ایجاد رقص نور  هماهنگ با موزیک برای سرگرم کردنش و در نهایت تنظیم ساعات خاموش و روشن آن  در طول ساعات شبانه روز و… همگی تجهیزات خانه هوشمند می باشد تا اتاق نوزاد شما را متفاوت نماید. قطعا تا امتحان نکنید باور  نخواهید کرد که چگونه با کنترل نور اتاق می‌توان روی کیفیت خواب و خلق و  خوی کودک تاثیر گذاشت.

 

موسیقی

گاهی اوقات ضروری است که تمام صداهای اطراف خود را  از بین ببریم؛ و فقط به موسیقی گوش کنیم. به نظر می‌رسد که گوش دادن به  موسیقی برای خود و یا برای کودک شما همیشه کمی بیشتر قابل تحمل باشد. لذت  بردن از مجموعه‌ای از لالایی‌های زیبا و آرام‌بخش به روش هوشمند یکی دیگر  از راه‌های مراقبت هوشمند از نوزادان است. نوزادان و کودکان نوپا موسیقی را  دوست دارند. در واقع موسیقی بخش مهمی از مسیر رشد آنهاست؛ و این مهارت  کودک در گوش دادن به موسیقی، شما را قادر می‌سازد هر زمان که بخواهید با یک  فرمان ساده (حتی وقتی در آشپزخانه مشغول کار هستید؛ و از یک مانیتور وضعیت  نوزادتان را پیگیری می‌کنید.)، لالایی‌ها یا آهنگ‌های کودکانه را انتخاب و  پخش کنید.

Smart Care of Infants at Smart Home

کتاب‌ها و لالایی‌های کودکانه

یک روز طولانی است و نوزاد شما می‌خواهد سرگرم شود؛  اما تصور برداشتن یک کتاب یا خواندن آن باعث می‌شود احساس کنید که هرگز  فرصتی برای خودتان باقی نمی‌ماند. اما خانه هوشمند و مراقبت هوشمند همچنان  در اینجا هست؛ تا وظیفه سرگرم کردن فرزندان را به آن بسپارید.

یک دستگاه هوشمندبه راحتی می‌تواند  داستان‌های ریتمیک کودکانه را برای فرزند شما بخواند. این کار با یک فرمان  صوتی ساده انجام می‌شود؛ و می تواند به صورت رندم، یا حتی بنابر علایق  فرزند شما پیش برود. 

 

هشدار اخبار

به عنوان پدر و مادر یک نوزاد تازه متولد شده،  احتمالا وضعیت آب و هوا، اوضاع ترافیک، مکان عزیزان و… برای شما ضروری‌تر  خواهد شد. 

 

یادآوری رویدادها

خیلی چیزها را می شود به خاطر سپرد؛ اما نه همه  موارد را. مراقبت هوشمند به شما اجازه می‌دهد که یادآوری موارد مهم، مثل  زمان مصرف داروها، زمان‌بندی خواب، تعویض پوشک، حمام کردن، غذا دادن و هر  چیزی که لازم باشد را به این سیستم بسپارید.

 

وضعیت نوزاد

این یک ویژگی واقعا منحصر به فرد است که بعضی دستگاه‌های هوشمندسازی ساختمان ارائه می‌دهند. به سادگی این ویژگی را می‌توانید فعال کنید؛ و  از وضعیت نوزاد در لحظه با خبر شوید. این روش اجازه می‌دهد شما از وضعیت  مدفوع، رطوبت پوشک، تغذیه، وزن، خواب و…. نوزاد به صورت آماری و لحظه‌ای  اطلاع داشته باشید. این روش بر اساس یک اپلیکیشن موبایل تاریخچه وضعیت کودک  شما را در زمینه‌های مختلف نشان می‌دهد.

امیدواریم اجرای این ایده‌ها بتواند مراقبت از نوزاد را هوشمندتر و البته راحت‌تر و لذت‌بخش‌تر کند.