آشپز خانه هوشمند چست و چگونه عمل میکند؟

داشتن آشپزخانه هوشمند که در آن با استفاده از اپلیکیشن بتوان اجاق گاز،  یخچال، قهوه ساز، لباس شویی و … را از راه دور کنترل کرد و به طور مثال با  روشن کردن قهوه ساز از طریق اپلیکیشن یا تعریف سناریو که در ساعت خاصی  قهوه ساز روشن شود و قهوه شما را آماده کند به طوری که شما هنگامی که به  منزل رسید بدون صبر کردن قهوه آماده شده را میل کنید، در زندگی شلوغ و  پرمشغله امروزی که زمان بسیار ارزشمند است، بسیار ایده ال است. خانه هوشمند اجیک که در زمینه هوشمند سازی پشرو عمل میکند,توانسته با جدیدترین متود روز  دنیا تمام ساختمان شما را هوشمند کند اللخصوص آشپزخانه تان را. در این  مقاله شما را با گوشه ای از روش های هوشمند سازی جدید و آینده خانه هوشمند  اجیک در زمینه آشپزخانه آشنا می کنیم.

نحوه هوشمندسازی لوازم آشپزخانه

دیگر زمان کار کردن شما در آشپزخانه به سر آمده و دیگر نیازی نیست که  بیشتر تایم خود را در آشپزخانه بگذرانید و حالا آشپزخانه باید برای شما کار  کند. وسایل آشپزخانه هوشمند طبق دستورات شما و بدون نیاز به دخالت انسانی  کارها را پیش می برند. خانه هوشمند اجیک با نصب یک سری تجهیزات و ماژول,  آشپزخانه شما را بطور کامل در اختار شما در میاورد.

در ادامه با ما همراه باشید:

غذاساز و مایکروویو آشپزخانه هوشمند

با هوشمند کردن غذاساز و مایکروویو می توانید از محل کار، نهار یا شام  را آماده کنید. در غذا ساز یا مایکرویو موجود یک ماژول نصب می شود که به  شما امکان آن را می دهد تا از هر جای دنیا به کمک گوشی هوشمند یا تبلت خود  این وسایل را روشن یا خاموش کنید. جالب تر اینکه غذاساز و مایکرویو هوشمند  شما سناریو پذیر می شود. یعنی می توانید به آن ها برنامه دهید که راس ساعت  مشخصی به طور خودکار روشن و خاموش شوند. چه چیز لذت بخش تر از این که به  محض رسیدن به خانه غذا آماده باشد و شما فقط روی مبل لم دهید و خستگی یک  روز سخت کاری را از تن خارج کنید.

قهوه ساز هوشمند

صبح زود، درگیری اصلی همه ما جدا شدن از تخت خواب است. به خصوص در  روزهای سرد که لذت زیر پتو بودن صد چندان می شود. اغلب ما صبح زود با کلی  تاخیر از خواب بیدار می شویم و بدون خوردن صبحانه یا قهوه به محل کار  مراجعه می کنیم. با داشتن آشپزخانه هوشمند هانتا بعد از به صدا درآمدن  آلارم گوشی، به طور خودکار قهوه یا چای سازتان روشن شده و برایتان چای و  قهوه آماده می کند. یعنی لازم نیست زمانی برای دم کردن چای و قهوه سپری  کنید و میتوانید در کسری از ثانیه از قهوه خود لذت ببرید.

سنسور تشخیص دهنده نشت گاز

آشپزخانه هوشمند علاوه بر راحتی، به حفاظت از جان شما و اعضای خانواده  تان کمک می کند. یک تشخیص دهنده یا هشدار دهنده نشت گاز با استفاده از  سنسورهای مختلف مثل مادون قرمز، امواج مافوق صوت و الکتروشیمیایی غلظت بیش  از اندازه ی گازهای مختلف در آشپزخانه یا هر محیط دیگری را تشخیص می دهد.  این وسیله، غلظت گاز را بر اساس مقیاسی که در سیستم تعریف شده است، می سنجد  و غلظت گاز را با آن مقایسه می نماید. اگر غلظت گاز در خانه و آشپزخانه از  حد تعیین شده بیشتر باشد، سنسور یا زنگ هشدار را روشن می کند، یا چراغ می  دهد و یا ترکیبی از علائم هشدار دهنده را فعال می کند. پس از آن که غلظت  گاز به حد نرمال و طبیعی برسد، تشخیص دهنده به صورت خودکار خاموش می شود.

پریز هوشمند یکی از  ساده ترین و پرکاربردترین ابزارهای آشپزخانه هوشمند  است. پریز هوشمند در ظاهر مانند پریز های معمولی ست اما از نظر عملکرد،  تفاوت های عمده ای میان این دو وجود دارد. برای نصب این پریزها لازم نیست  دیوارهای آشپزخانه را خراب کنید و یا سیم کشی ساختمان را تغییر دهید! حتی  لازم نیست پریزهای قدیمی را از جای خود درآورید! کافیست دو شاخه ی پریز  هوشمند را وارد پریز قدیمی کنید. پس از آن، هر وسیله برقی که به پریز  هوشمند وصل کنید، هوشمند می شود. یعنی می توانید آن وسیله را از هر جای  خانه یا حتی کیلومترها دورتر با استفاده از گوشی هوشمند خود خاموش یا روشن  کنید. علاوه بر این ها، پریز هوشمند مانند دیگر تجهیزات خانه هوشمند اجیک سناریوپذیر  است. شما می توانید یک زمانبندی برای این پریز تعیین کنید تا راس ساعت  مشخصی وسیله متصل به خود را روشن و پس از زمان معینی، آن را خاموش کند.

 

آشپزخانه هوشمند در جهان امروزی که تمام اعضای خانواده شاغل هستند و وقت کمی را در خانه میگذرانند بسیار قابل اهمیت است.

شما میتوانید برای مشاوره و اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در ارتباط باشید.